Imperatorius Shun Nong

Senovės azijos folk medicinoje jau net prieš 4600 metų čaga grybas buvo naudojamas palaikyti sveiką gyvybinės energijos ((chi)) balansą, išsaugoti jaunatviškumą ir ilgaamžiškumą, bei stiprinti imunitetą.
Kiniečių Imperatorius, kaikuriuose šaltiniuose teigiama, kad jis buvo ir vienuolis, Shen Nong, savo pirmosiose trijuose knyguose, kurios tapo Kiniečių medicinos pagrindu, rašė apie čagą, kaip apie vieną universaliausių aukščiausios klasės medicininių virtuoziškumu pasižyminčiu grybu, kurio kasdieninis vartojimas padeda palaikyti sveiką imuninę sistemą bei jaunatviškumą.
Mokslas beržo grybą pradėjo tyrinėti tik prieš 155 metus ir rado daug biologiškai aktyvių medžiagų: net 19 proc. kalio ir natrio, 2,45 proc. magnio oksido, 1,88 proc. kalcio oksido, daug pigmentų, kuriuose yra fenolinių, oksifenolaldehidinių, organinių rūgščių ir kitų medžiagų. Šios medžiagos tinkamai subalansuotos ir ramina centrinę nervų sistemą, gerina medžiagų apykaita, stiprina imuninę sistemą.

Teigiama, kad čagos sudėtyje yra daugiau nei 200 skirtingų naudingųjų medžiagų.

Plačiausiai išstudijuoti yra triterpenoidai (inotodiolas, betulinas, betulino rūgštis), polisacharidai, polifenoliai ir melaninas. Manoma, kad jis gydo visas ligas. Čaga savyje turi didelius kiekius vitaminų, pagrinde Vitamino B grupė ir Vitaminas D. B grupės vitaminai randami čagoje: tiaminas (vitamin B1), riboflavininas (vitamin B2), niacinas (vitamin B3), pantoteno rūgštis (vitamin B5), piridoksinas (vitamin B6), biotinas (vitamin B7), folatas (vitamin B9), and kobalaminas (vitamin B12). Drauge, jie palaiko lastelinį metabolizmą skirtingose kūno dalyse, nuo odos iki gyvybiškai svarbių organų.

Vitaminas D stiprina kailus bei dantis. Pagrinde Vitaminas D atsiranda mūsų organizmuose, būnant saulėje, o dėl šiuolaikinio gyvenimo, žmogus vis dažniau būna namuose, todėl šio vitamino mes gauname mažiausiai. Šaltuoju metų laiku, mūsų dangus yra aptrauktas debesimis, todėl ypač šiuo metu yra gyvybiškai svarbu gauti tą mum taip reikalingą Vitamina D.

Mes mielai išgirsti jūsų mintis

Palikti atsakymą

Logo
Atstatyti slaptažodį