PATARIMAI – VAIKŲ MITYBA

Karantino laikotarpiu, kai vaikai visas dienas būna namuose, neveikia nei darželiai, nei mokyklos, nei kitos ugdymo įstaigos, tėvams vis daugiau kyla klausimų kaip užtikrinti pilnavertę vaikų mitybą. Savo patirtimi dalinasi mitybos specialistė Deimantė Rapalytė iš Deimantės sveikatingumo klinikos. ☀️

  • KOKS GALĖTŲ BŪTI SUBALANSUOTAS VAIKO DIENOS VALGIARAŠTIS?

Pusryčiai, iš maistingų baltymų, gerųjų riebalų ir sudėtingųjų angliavandenių. Tam puikiai tiktų bet kokių grūdų košė su kokosų aliejumi, čija sėklomis, riešutais ir uogomis.

Pietums tiktų sriubytės, troškinukai su daržovėmis.

Vakarienei tiktų omletukas, žuvis, varškėčiai.

Užkandžiams galima pasiūlyti kokteilį iš daržovių, vaisių ir uogų, čija sėklų pudingą ar avietinių rutuliukų.

  •  KĄ DARYTI, JEI VAIKAS ATSISAKO VALGYTI VISAI ARBA NEVALGO KONKREČIŲ DARŽOVIŲ AR UOGŲ?

Bandykite slėpti! 🙂 

Darykite mėsos ar daržovių kotletukus, daržovių blynelius, įtrinkite avokadą į kokteilį. Į patiekalus galite įberti džiovintų burokėlių, morkų ar lapinio kopūsto miltelių, taip padidinant suvartojamų daržovių kiekį. Dar žinoma įdomu, kodėl nevalgo, gal yra nevalgiukas, tuomet siūlyčiau išbandyti šiuslerio druskas Calcium phosphoricum ir Ferrum Phosphoricum.

  • KOKIE UŽKANDŽIAI VAIKAMS TINKAMIAUSI?

Kokteiliai, naminiai avižiniai sausainiai, triufeliukai, uogos, daržovių juostelės, vaisiai.

  • KĄ DARYTI, JEI VAIKAS NORIAI VALGO TIK SALDUMYNUS?

Čia jau auklėjimo, suteikiamo maisto pasirinkimo problema. Visų pirma buvo padaryta spraga, kai vietoj nenorėjimo nieko valgyti buvo pasiūlyti saldumynai. Tėvai nuo pat pradžių turi žiūrėti, kad vaiko pasirinkime būtų kuo mažiau saldumynų, nes žinome, jie gudrūs, ir pirmiausia rinksis saldumynus.

  • TAVO MĖGSTAMIAUSIAS RECEPTAS, KURIS TIKTŲ IR VAIKAMS?

Pateiksiu savo mėgstamo šokoladinio kokteilio receptą: reikės kokosų ar migdolų pieno, ekologiškos kakavos, aviečių/braškių ar kitų uogų miltelių, avokado, kokosų drožlių. Viską išplakti iki tirštos masės. Tikrai patiks net didžiausiems nevalgiukams! 🙂

Būkime sveiki ir rūpinkimės savo mityba, kuri ir yra sveikatos pagrindas!

Mes mielai išgirsti jūsų mintis

Palikti atsakymą

Logo
Atstatyti slaptažodį